
Brother HL-L5210DN Mono Laser Printer Price in Bangladesh
Product Code: PRT639943909
৳26,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Brother HL-L5210DN Mono Laser Printer Functions: Not specified Print Speed: Not specified Resolution: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| General | |
| Functions | |
| Printer Type | Laser Printer |
| Output Color | Black |
| Technology | Monochrome Laser |
| Print Speed | 48PPM |
| Print Resolution | 1200 X 1200 DPI |
| Duty Cycle up to (Yield) | Up to 90,000 pages (Monthly) |
| Duplex | Automatic |
| Paper Information | |
| Paper Size | A4, Letter, B5 (JIS), A5, A5 (Long Edge), A6, Executive, Legal, Mexico Legal, India Legal, Folio, 16K (195x270 mm), A4 Short (270mm Paper) |
| Paper Weight | Up to 250 sheets of 80 g/m2 Plain Paper |
| Input Capacity | Up to 250 sheets of 80 gsm plain paper |
| Output Capacity | Up to 150 sheets of 80 gsm plain paper (face-down delivery to the face-down output paper tray) 1 sheet (face up delivery to the face up output tray) |
| Technical Specs | |
| Memory | 1 GB (Max.) |
| Display | 1 Line LCD (16 characters) |
| Connectivity | USB 2.00 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T |
| Physical Specs | |
| Color | White |
| Dimension | 373 mm x 388 mm x 257 mm |
| Weight | 9.5 kg |
| Support | |
| Toner/ Cartridge/ Refill | TN-3607XXL (11000 page) & TN-3607(3000 Pages ) |
| Software | Windows 10 Server 2012 / 2012 R2 / 2016 / 2019 |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1-year Limited warranty, an Adapter/Power Cable with no warranty, and also a Box Mandatory While Claiming. |







