
Brother HL-L2320D Auto Duplex Laser Printer (30 PPM) Price in Bangladesh
Product Code: PRT978937249
৳15,200
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Brother HL-L2320D Auto Duplex Laser Printer (30 PPM) Functions: Not specified Print Speed: Not specified Resolution: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| General | |
| Functions | Print Only |
| Printer Type | Single Function Mono Laser |
| Output Color | Black & White |
| Technology | Laser |
| Print Speed | (Black)- 30ppm |
| Print Resolution | 2400 x 600dpi |
| First Print Out Time | 8.5 Sec |
| Duty Cycle up to (Yield) | 10000 Pages |
| Duplex | Automatic |
| Paper Information | |
| Paper Size | Letter, Legal (8 x 13 Inch), Executive, A4, A5, A6, B5, B6 4.57-14 Inch (l)) |
| Paper Type | Plain, Bond, Envelopes, Labels |
| Input Capacity | 250Sheet |
| Output Capacity | 100Sheet |
| Technical Specs | |
| Connectivity | Hi-Speed USB 2.0 |
| Power Consumption | EPA ENERGY STAR TEC Value: 1.2 kWh/Week AC 120V 50/60Hz |
| EPA ENERGY STAR TEC Value | 1.2 kWh/Week AC 120V 50/60Hz |
| Physical Specs | |
| Color | Black |
| Dimension | 355.6 x 182.88 x 360.68mm |
| Weight | 6.80Kg |
| Support | |
| Toner/ Cartridge/ Refill | Toner- TN-2355 (2600pg) , TN-2305(1200pg), Drum-DR-2305( 10000pg) (Please make sure your existing & mentioned toner/cartridge/ink bottle models are the same before buying a new one) |
| Software | Windows, Mac OS, Linux |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1-year Limited warranty, an Adapter/Power Cable with no warranty, and also a Box Mandatory While Claiming. |







